Опис
Челендж® 600 SC — новий гербіцид для захисту соняшника і деяких овочевих від дводольних та деяких однодольних однорічних бур’янів, у тому числі стійких до триазинової групи.
- Діюча речовина:
- Аклоніфен 600 г/л
- Препаративна форма:
- концентрат суспензії
- Механізм дії:
- Челендж® належить до групи дифенілетерових гербіцидів, порушує синтез хлорофілу у рослинах бур’янів. Діюча речовина аклоніфен поглинається колеоптилем, гіпокотилем та сім’ядолями, але не кореневою системою, і переміщується до меристемних тканин рослин бур’янів. Аклоніфен призводить до накопичення в рослині фітону, який інгібує синтез хлорофілу та інших фотосинтетично активних пігментів. Дія Челендж® проявляється у блічінгу (знебарвленні) проростаючих та молодих рослин бур’янів. Ріст їх припиняється і через 2–3 тижні вони гинуть.
- Властивості:
- ЗАСТОСУВАННЯ
Використовують Челендж® на посівах соняшника і моркви після сівби, але до отримання сходів культури, цибулі — після сходів. Умовами ефективності препарату є внесення його на дрібнокомкуватий вироблений ґрунт, на поверхні якого утворюється захисний екран. Загортання у ґрунт препарат не потребує! Оскільки продукт потрапляє у рослину бур’яну через гіпокотель і сім’ядолі але не через кореневу систему, розмішування з ґрунтом або порушення захисного екрану призводить до різкого зниження ефективності Челендж®. Світло не має негативного впливу на стабільність аклоніфену. Препарат малочутливий до вологості ґрунту під час внесення, але ефективна робота проявляється під час сприятливих умов для проростання бур’янів (вологий верхній шар ґрунту, температура 15….25 °С). Препарат слабко мігрує по профілю ґрунту навіть під час сильних опадів.
Челендж® є гарним баковим партнером для гербіциду Харнес® . При цьому діючі речовини аклоніфен та ацетохлор доповнюють дію одна одної завдяки чому значно розширюється спектр контрольованих бур’янів. У сумішах рекомендовано застосовувати мінімальні зареєстровані норми як Челендж® так і бакових партнерів.
СОНЯШНИК
Ґрунтове застосування: 3,0–6,0 л/га після сівби до сходів культури.
Норма витрати робочого розчину 250–300 л/га. Рекомендується рівномірне дрібнокрапельне обприскування всієї площі, ґрунт повинен бути у дрібнокомкуватому стані. Слід уникати механічного обробітку ґрунту після внесення препарату.
По вегетації культури: 1–2 л/га у фазу 1–2 пар справжніх листків соняшника. Норма витрати робочого розчину 200–250 л/га. Не рекомендується використовувати з будь-якими баковими партнерами (засобами захисту рослин, ПАР, мікродобривами), окрім прилипача Меро®(0,5 л/га). Після застосування препарату можливе тимчасове пожовтіння листків культури, яке не відбивається негативно на її рості, розвитку і врожайності.
МОРКВА
4,0 л/га, до сходів культури. Норма витрати робочого розчину 300–400 л/га. Рекомендується рівномірне дрібно крапельне обприскування всієї площі, ґрунт повинен бути у дрібнокомкуватому стані. Слід уникати механічного обробітку ґрунту після внесення препарату.
ЦИБУЛЯ
0,5 л/га . Після сходів культури. Норма витрати робочого розчину 200–300 л/га. Фаза розвитку культури — 12–14 ВВСН. Кількість обробок — 2 з інтервалом 10–14 днів.
Не обробляти культуру після фази розвиненого (2 см завдовжки) 6-го справжнього листа!
СПЕКТР ДІЇ
Високочутливі бур’яни Середньочутливі бур’яни Щириця види Просо куряче види Грицики звичайні Вівсюг звичайний Лобода види Мишій види Мак дикий Амброзія полинолиста Редька дика Нетреба звичайна Зірочник середній Дурман Гірчиця дика Гірчак березкоподібний Канатник Теофраста Циклохена нетреболиста Підмареннки чіпкий Ромашка види Гірчак види Падалиця ріпаку Талабан польовий Кучерявець софії - Контроль проблемних бур’янів, у т.ч. стійких до триазинів: види лободи, види гірчаків, види щириці, хрестоцвіті.
- Селективний до культури – низька загроза фітотоксичності.
- Низький ризик промивання у ґрунт.
- Новий механізм дії на бур’яни.
- Реєстраційне посвідчення:
- А № 05813
- Тара:
- 5 л